2022 - 10.ročník
X.ročník 2022
...na startu letošního ročníku v Neratovické hale se tentokrát sešlo jedenáct trojek a turnaj se svojí kvalitou řadí mezi jeden z nejlepších.Poprvé mezi nás zavítal Libor Chytra ml. jeden z top hráčů nohejbalu,Michal Doucek hráč Čelákovic a současný trenér dorostenecké reprezentace,kamarádi ze Strakonic Hrubý,Uhlíř a nováčci z LAPAL PO DECHU Froněk,Růžička,Touš....
... Jarda Šlechta spolu se svými spoluhráči uspořádal první letošní turnaj i přes velké problémy způsobené zvýšeným nájmen za halu a patří jim náš velký dík ...
... no a jak už to tak bývá ve veteránských zápasech nezačínáme jen rozcvičením...
... ještě napnout sítě a jdeme nato ..
... turnaj je rozlosován do dvou základních skupin ...
skupina A :
1. ŽLUTÉ LÁZNĚ ( Březina ,Chytra L.ml.,Drahokoupil J.) 10b 6:2
2. KLAMOVKA (Průcha,Hošek,Budeus) 8b 6:2
3. LUKY TÝM (Hrubý,Uhlíř,Lukeš) 6b 4:4
4. NERATOVICE A (Šlechta,Weissgarber,Vosáhlo) 5b 4:4
5. LAPAL PO DECHU (Froněk,Růžička,Touš) 0b 0:8
skupina B :
1. PROUDY (Ungermann,Sankot,Simon) 13b 8:2
2.ČENDA TÝM (Souček,Ledvina,Hrachovec) 9b 7:3
3. BATALION (Pinkr,Perůtka J.,Růžička) 8b 5:5
4. VESTEC (Beránek J.,Tůma J.,Doucek) 7b 5:5
5. OLD WANDERERS (Rezek,Matyášek,Kyliánek) 7b 5:5
6. NERATOVICE B (Mach,Vlach,Dvořák J.) 0b 0:10
... v prvním utkání na sebe narazili dva favorité turnaje Petr Pinkr s Pepou Rezkem ..
... Pepa porazil vítěze většiny loňských turnajů 2:0 na sety ,ale po porážce od Vestce nečekaně nepostoupil do vyřazovacích bojů a postaral se o největší překvapení turnaje...
čtvrtfinále:
ŽLUTÉ LÁZNĚ - VESTEC 2 : 0 (10:5 10:4)
ČENDA TÝM - LUKY TÝM 0 : 2 (8:10 5:10)
KLAMOVKA - BATALION 1 : 2 (10:8 9:10 8:10)
NERATOVICE A - PROUDY 0 : 2 (4:10 8:10)
... smutná část tribuny po vyřazení ve čtvrtfinále Čenda tým,Vestec a Klamovka...
semifinále:
ŽLUTÉ LÁZNĚ - LUKY TÝM 2 : 0
BATALION - PROUDY 1 : 2 (10:8 9:10 8:10)
... ani tentokrát si boje veteránů nenechali ujít Láďa s Pavlem...
... 4.místo po porážce 0:2 patřilo po výborném výkonu v celém turnaji LUKY TÝMU (Strakonice) ...
3.místo BATALION
... Jirka byl plně soustředěný na finalový boj ...
...ale nakonec to stačilo ,,jen"na krásné druhé místo...
... první místo vybojovala trojka PROUDY v čele s Vildou,který již zítra jede na další turnaj dvojic zatímco většina z nás stráví zítřek s obklady na gauči...
.... doufám,že se s Vámi všemi uvidím již 7.května v ŽATCI na druhém turnaji letošního jubilejního poháru ...
*****
turnaj č.2
ŽATEC
10.ročník memoriálu Jiřího VAISE
7.května 2022
...uprostřed trojka České Kamenice (Černé zmije) ...
... ředitel turnaje a po několika letech v Žatci sluníčko ...
.... do turnaje se přihlásilo poslední dobou již tradičních 10 trojek a tedy již osvědčený systém ve dvou skupinách a vyřazovací část..
skupina A
1.BATALION - Pinkr,Šťastný T.,Chytra,Perůtka .... 12 b 8:0
2.LUKY TÝM - Lukeš,Hrubý,Pacovský .... 9b 6:2
3. MOST - Fojtík,Hartman ,Donát .... 6b 4:4
4. VAISÍCI - Vais J.,Vais R.,Urban ,Kopecký ..... 2b 1:7
5. PANKRÁC - Hartmanec D.,Hartmanec J.,Zaspal .... 1b 1:7
... ráno ještě Honza s Leonem netušili,že pro ně turnaj nedopadne nejlépe...
skupina B:
1.ČENDA TÝM - Souček,Ledvina,Hrachovec .....10b 7:1
2.DOBŘÍŠ - Fulín,Drechsler,Drahokoupil J. ....7b 4:4
3.JITKA TÝM - Beckert,Vybíral,Sobětěnková .... 4b 3:5
4.KLAMOVKA - Průcha,Hošek,Lofler ..... 4 b
5.ČESKÁ KAMENICE - Šustr,Schneider,Klíma ..... 3b 3:5
... věrní fanouškové Láďa s Mirkem...
čtvrtfinále:
BATALION - JITKA TÝM 2 : 0
LUKY TÝM - KLAMOVKA 2 : 0
MOST - DOBŔÍŠ 1 : 2
ČENDA TÝM - VAISÍCI 2 : 1
semifinále:
LUKY TÝM - ČENDA TÝM 2 : 1
BATALION - DOBŘÍŠ 2 : 0
zápas o 9-10 místo PANKRÁC - ČESKÁ KAMENICE 2:0
3.místo - Čenda - Vilda - Jirka
ČENDA TÝM - DOBŘÍŠ 2 : 1
4.místo - Zdenda - Eda - Jirka
FINÁLE :
BATALION - LUKY TÝM 2 : 0
... realizační tým Batalionu pod vedením Mirka ...
... hráči Libor- Petr - Tomáš - Jirka plnily pokyny Mirka do puntíku a po zásluze vyhráli...
2.místo Michal-Venca - Petr
... nejstarší hráč turnaje Jirka Urban ...
(ještě,že dorazil jinak jsem štafetu po Tomášovi V. převzal já)
5.místo - MOST
6.místo - JITKA TÝM
7.místo KLAMOVKA (při vyhlašování již byli kluci na cestě - bez ,,nejlepšího blokaře ze,, Žlutejch" to prostě není ono)
8.místo - VAISÍCI
9.místo PANKRÁC - určitě zklamání,ale po zranění se forma vrátí a kluci budou opět bojovat o bednu...
10. ČESKÁ KAMENICE - doufám,že kluci přijedou i na nějaký osadní turnaj v červenci a poslední místo a počet km je neodradí.
Bohužel více fotografií jsem tentokrát nestihnul,neboť jsem přijel s nenabytým foťákem ,jak jsem se již zmínil druhý nejtarší (a lepší už to nebude)....
TAK SI DEJTE MĚSÍC PAUZIČKU A 2.července na WANDRÁKÁCH !!!!
******
3.turnaj
osada OLD WANDERERS
v sobotu 2.července 2022 se nohejbalový veteráni sešli na osadě Old Wanderers k třetímu turnaji o body v letošní grand prix.Šest trojic si zahrálo v základní skupině a potom vyřazovací část 1-4 2-3 o celkové pořadí.Pořadatelé dělali po povodních s kurty maximum,včetně válcování po každém zápase,doufám,že jim to někdy vynahradíme velkou účastí ...
... pohodička pořadatelů po rozlosování - mládí se o zbytek postaralo ...
... ,,Kozel" sestavil trojku z nováčků našeho poháru ...
.... kamarádům z Lužnice Tábor nevadily ani kilometry ...
základní skupina :
1. DOBŘÍŠ - Fulín,Drechsler,Drahokoupil J. ..... 11.b 7 : 3
2.KLAMOVKA - Ungermann,Hošek,Sokol .... 11b 7 : 3
3. BLÉZOVCI - Hlava,Pivoňka,Slabeňák .... 9b 7 : 3
4.ČENDA TÝM - Pinkr,Souček,Hrachovec .... 8b 5 : 5
5.WATTO - Buddeus,Beránek V.,Říha .... 6b 4 : 6
6.TÁBOR - Matyš P.,Havlík D.,Vobr J. .... 0b 0 : 10
... realizační tým Dobříše měl vše dobře promyšlené ...
.... přesto by jsem MAŘENU vyděl raději na hřišti ...
... Eda zařadil i některé prvky z kung - fu a na soupeře to platilo ...
semifinále:
DOBŘÍŠ - ČENDA TÝM 2 : 1
KLAMOVKA - BLÉZOVCI 2 : 1
.... tentokrát fungovala i obsluha až na kurty ...
... takže si píšu 20 kg okurek a 10 kg meruněk a jdem na finále...
o 3-4.místo
ČENDA TÝM - BLÉZOVCI 2 : 1
3. místo
4.místo - Blézovci
finále :
KLAMOVKA - DOBŘÍŠ 2 : 1
... Dobříš si na kurt pozvala trenéra ženské repre,ale nakonec po boji podlehla favoritovi turnaje ...
2.místo
1.místo - Radek - Vilda - Honza
5.místo WATTO
6.místo - Lužnice Tábor
... asi pes Fandy - ta Plzeň voní ...
... nejlepším hráčem turnaje byl po zásluze vyhlášen EDA ...
... nahravačem HONZA ...
... veleúspěšný den Dobříše potvrdil Zdenda - nejlepší polař ...
... na špek pořadatelům skočil RADEK vyhlášený jako nejsympatyčtější hráč turnaje...
tak kamarádi
16.července na osadě Zapomenutých
... kdo to nestihnul na hřišti tak si vyležte bolístky ,máte na to 14 dnů .
*************
TO ZAPOMENUTÝCH
... v sobotu 16.července se na kurtech osady Zapomenutých a SK Libeň sešlo 8 trojic, k letos již čtvrtému turnaji veteránů.Naše řady tentokrát rozšířili hráči Vestce a osady Vedralka alias ,, U spařeného hada",kteří hrají na našich kurtech každou neděli pouze pro radost a žízeň...
... zleva Vedralka, Lužice Tábor,Čenda tým,Klamovka,Batalion,Dobříš a Vestec ...
.. a Pankrác ...
... kamarádi z Vedralky odehráli celý turnaj v pěti a dobrou náladu jim nezkazily ani porážky..
... hrálo se jako vždy z prava do leva a naopak...
skupina A :
1. BATALION - Pinkr,Šťastný T.,Pospíšil Ct. 8b 5:1
2. PANKRÁC - Hartmanec J + D,Zaspal 4b 3:3
3. DOBŘÍŠ - Fulín,Drahokoupil J.,Drechsler 3b 2:4
4.Vestec - Beránek J. ,Vojtěch D.,Hron R. 2b 2:4
... jo pořádat turnaj to je dřina ...
skupine B :
1. ČENDA TÝM - Souček,Ledvina,Hrachovec 7b 4:2
2. KLAMOVKA - Průcha,Sokol,Hošek 6b 4:2
3. LUŽNICE TÁBOR - Matyš,Havlík,Vobr 5b 4:2
4. VEDRALKA - Prokeš,Řezníček,Hájek,Pařil,Mandlík 0b 0:6
... Leon a já jsme tentokrát zastínili v pádech i Jirku ...
... Vedralka a Lužnice v utkání ve skupině ...
... vpravo nejstarší (ale jen věkem) fanoušek NPV by nás asi v bazénu ještě dnes pořádně prohnal...
... Davo vlevo se již seriálu zúčastnil ,pro Radka to byl první turnaj ...
... souboj Čendy s Jirkou ...
čtvrtfinále :
BATALION - VEDRALKA 2 : 0 10:3 10:5
KLAMOVKA - DOBŘÍŠ 2 : 1 7:10 10:8 10:9
ČENDA TÝM - VESTEC 2 : 0 10:3 10:4
PANKRÁC - LUŽNICE TÁBOR 2:0 10:5 10:8
... zklamání Dobříše stejně jako před 14 dny porážka od Klamovky tentokrát již ve čtvrtfinále...
semifinále :
BATALION - KLAMOVKA 2 : 0 10:2 10:2
.... pískat finále je také čest ...
ČENDA TÝM - PANKRÁC 0 : 2 8:10 7:10
.... a jde se do boje o ceny ...
o 3-4.
KLAMOVKA - ČENDA TÝM 1:2 10:8 6:10 7:10
4. místo KLAMOVKA - Honza - Radek - Kamil
3. místo ČENDA TÝM - Čenda - Vilda - Jirka
finále:
BATALION - PANKRÁC 2 : 0
2.místo PANKRÁC - David - Jakub - Leon
1.místo BATALION - Petr - Ctibor - Tomáš
*******
4.turnaj
osada LUISIANA
23.července 2022
... týden po turnaji veteránů na osadě Zapomenutých jsme se opět sešli na Luisianě o jedné šestičlenné skupině a následné nástavbě,kde trojice bojovali o celkové pořadí ,tedy o 5-6,3-4 a 1-2 místo.
... v upotávce na tento turnaj byla umístěna reklama na náhrobní kameny a věnce,celkem výstižné
.. za pořadatele turnaj jako vždy zahájil Jarda s dcerou sherifa osady ...
... nováček veteránů Jirka z Vestce ...
a Hojer mladší s nezbytným zápisným ...
základní skupina :
1. BATALION - Pinkr ,Šťastný T.,Růžička J. ..... 14b
2. ČENDA TÝM - Souček,Ledvina,Hrachovec, ........ 13.b
3. DOBŘÍŠ - Fulín,Drechsler,Drahokoupil ..... 7b
4. KLAMOVKA - Průcha,Hošek,Hrouda ..... 6b
5. VESTEC - Náhlík,Beránek J.,Šilar ....4b
6. LUISIANA - Hojerové ..... 1b
... soupeři Čenda s Edou před posledním záposem skupiny ...
... tak takovouhle ještěrku uměl akorát Kaiser v možná přijde i kouzelník ..
o 5.místo
VESTEC - LUISIANA 2 : 0
... jediné dva týmy bez náskoku za věk ...
o 3.místo
KLAMOVKA - DOBŘÍŠ 2 : 0
.... vydíte dobře,to jen Jirka zaskočil za zraněného Honzu Hoška ...
... tak to mě hlava nebere,prohrát s Klamovkou ...
finále :
... tak koho tipuješ...
BATALION - ČENDA TÝM 0 : 2
... ceny,které především chutnají ...
... předával sám šerif a vynikající kuchař v jedné osobě ...
... Čenda stále nevěří ...
1.místo - Čenda - Vilda - Jirka
2.místo - Petr - Josef - Tomáš
3.místo - Honza - Kamil - Luďek
4.místo - Eda - Jirka - Zdenda
5.místo - Jirka - Jirka - Michal
6.místo - Luisiana
... na Luisianě vyhrála zkušenost,ale mládí ukázalo,že se máme stále co učit,protože oslava pátého místa byla v podání kluků z Vestce velkolepá ...
... krůta bodla..
.... EXKALIBUR v Kocábě ..
... šampáňo bylo vychlazeno ...
... no vypadá to kluci,že máte prdelky vepředu ...
*****
sobota 20.srpna 2022
osada MAJÁK
... co napsat,největší letošní účast,navařeno,napečeno, kurty a pořadatelé připraveni,ale zatažená obloha a déšt nám zmemožnil sehrát jediné utkání...
... po delší době se mezi námi objevil Honza ...
... na chvilku svitla naděje,když déšt ustal a pořadatelé upravili kurty ...
... ale to bylo posledních 10 minut bez lijáku ...
... zklamaný a promočený Martin ukončil naše čekání ...
... a tak jsme probrali co se dalo a malinko vyjedli zásoby ...
... za deset let NPV teprve první turnaj,který se nedohrál a vlastně ani nezačal ...
... tak za rok to už kluci klapne ...
*****
TJ PANKRÁC
memoriál
TONÍČKA SRPA
... na poslední letošní turnaj veteránů dorazilo do haly TJ Pankrác slušných 13 trojic ,včetně trojky složené ze tří mistrů světa (Ríša M.-Jirka D.-Martin B.) . Dlouhou ranní cestu absolvovali jako již letos poněkolikáté kamarádi z Lužnice Tábora a Strakonic Kraselova a sešli se zavzpomínat i hráči Šacungu...
.... nevím proč,ale mám počit Jirko,že jsem si doma něco zapomněl...
... po delší době přijela trojka Neratovic ...
... trojka Pankráce ve složení David a Jakub H. s Vildou B. patří na domácí palubovce k těžkým soupeřům ..
... Venca ,,HAMÁR" v letošním ročníku zvolil variantu 4 skupin,z toho tři po 3 trojkách a čtvrtou čtyřčlennou , ze kterých první týmy postupovali do čtvrtfinále přímo a ostatní na druhém a třetím si zahráli vyřazovací zápas,bohužel jediným nepostupujícím se tak stalo družstvo Neratovic,které ve velmi silné B skupině obsadilo 4 místo.Naopak velké štěstí měla trojice INDY týmu,největšího favorita turnaje,kteří právě v této skupině obsadilo překvapivě třetí místo....
.... k Vencovi patří již mnoho let spolupořadatelé Libor s Lubošem ,velké zkušenosti = velký turnaj ...
skupina A :
1. DRÁŽA TÝM - Chytra L.ml.,Javůrek J.,Drechsler Z.,Drahokoupil J. - 6 bodů 4:0
2. KLAMOVKA - Průcha K.,Sokol R.,Sobotka M. - 3 body 2 : 2
3. SEŠLOST - Kačírek M.,Šafář L.,Thuj J. - 0 bodů 0 : 4
... Honza už tušil ,že je to silná skupina ...
skupina B :
1. ČENDA TÝM - Souček Č.,Beránek J.,Hrachovec V. - 9.bodů 6 : 0
2. KRASELOV - Hrubý V.,Lukeš P.,Uhlíř M. - 5 bodů 3 : 3
3. INDY TÝM - Makara R.,Dvořák J.,Březina M. - 4 body 3 : 3
4. NERATOVICE - Weissgarerr J.,Tláskal P.,Šlechta J. - 0 bodů 0 : 6
... člověče fakt to vypadá , že je tam kaz ...
skupina C :
1. BATALION - Pinkr P.,Perůtka J.,Růžička J. 5 bodů 3 : 1
2. ŠACUNG - Voltr S.,Ziegler M.,Nepodal M.,Pacovský M. 4 body 3 : 1
3. TÁBOR - Matyš P.,Havlík D.,Prezmecký R. 0 bodů 0 : 4
skupina D :
1. OLD WANDERERS - Rezek J.,Matyášek J.,Roubíček P. 4 body 3 : 1
2. PANKRÁC - Harmanec D.,Harmanec J.,Beránek J. 4 body 3 : 1
3. START - Slabeňák M. ,Vanya J.,Hlava M. 2 body 1 : 3
VYŘAZOVACÍ ZÁPASY :
KLAMOVKA - INDY TÝM 0 : 2 ( 7 : 10 9 : 10)
SEŠLOST - KRASELOV 1 : 2 ( 6 : 10 10 : 9 6 : 10)
ŠACUNG - START 2 : 0 ( 10 : 4 10 : 6 )
TÁBOR - PANKRÁC 1 : 2 ( 7 : 10 10 : 8 8 : 10 )
... no jako na poslední smeči tribuny zaplněné nebyly,ale pár nohejbalových ,,fajnšmekrů" se našlo ...
... Láďa i po vyřazení vydržel až do finále ...
čtvrtfinále :
INDY TÝM - BATALION 2 : 0 (10 : 9 10 : 5 )
... dva největší favorité turnaje,ale dále mohl jen jeden ...
OLD WANDERERS - KRASELOV 2 : 1 ( 9 : 10 10 : 9 10 : 6 )
... i borci z trojky Kraselov ocenili kvalitu Pepovi trojky,přestože to bylo o chloupek...
ŠACUNG - DRÁŽA TÝM 1 : 2 ( 10 : 3 8 : 10 8 : 10 )
... porada po prvním setu pomohla ...
... kluci ze Šacungu po jasném prvním setu prohráli v koncovkách a turnaj pro ně skončil ...
... veteráni dokáží i porážku ocenit s úsměvem ..
ČENDA TÝM - PANKRÁC 2 : 0
.... parádní výkon trojky na smeči s Čendou Součkem ani ve čtvrtém zápase neztratil set a probojoval se mezi poslední čtyři týmy..
semifinále :
INDY TÝM - OLD WANDERERS 2 : 0 ( 10 : 8 10 : 3)
ČENDA TÝM - DRÁŽA TÝM 0 : 2 ( 9 : 10 6 : 10 )
3 - 4.místo
OLD WANDERERS - ČENDA TÝM 2 : 1 ( 3 : 10 10 : 4 10 : 6 )
3.místo - Pavel - Josef - Jirka
4.místo - Čenda - Vilda - Jirka
finále :
INDY TÝM - DRÁŽA TÝM 2 : 1
1.místo Martin - Richard - Jirka
... právo prvního výběru ...
2.místo - Libor - Honza - Zdeněk - Jirka
... končí desátý ročník NPV a memoriál Toníčka byl krásnou tečkou za letošní sezónou .Nejen nejvyšší účast,ale celá řada hezkých zápasů,které rozhodoval poslední míč setu,bojovnost všech účastníků ,kteří věří do posledního míče ve vítězství a nakonec úsměv a podání rukou s tím,že příště Vám to nandáme .
PS. nevím,jak to kluci na Pankráci dělají,ale mám pocit,že i rozhodčí mají lepší než jinde v republice ...
... celkový vítěz 10.ročníku nohejbalového poháru veteránů - PETR PINKR ...
... ještě si nemohu odpustit pro některé anonymy ze zzzz ,za celý turnaj jsme si to do držky ani jednou nejebli ...